UA Vybir

Росія переходить на експорт дорогого вугілля

Published: in Новини by .

Росія знижує постачання енергетичного вугілля, але збільшує експорт металургійного — дорожчого. Експерти говорять про те, що це не лише приносить більше грошей, а й формує довгострокову прив'язку покупця до продукції постачальника.

Міненерго Росії очікує, що у цьому та наступному роках видобуток у 440 млн тонн та експорт у 220 млн тонн вугілля залишаться на колишньому рівні. При цьому російські постачальники вже нарощують продаж закордон дорожчого металургійного вугілля.

Так, його постачання у січні-листопаді зросли на 21% – до 40 млн тонн. А ось відвантаження енергетичного знизилося на 8,5% – до 96,4 млн. тонн. Видання зазначає, що основним ринком для російського вугілля залишається Китай (23,6 млн тонн), але його наздоганяє Індія, яка збільшила закупівлю коксівного вугілля з Росії в 2,2 рази – до 5,2 млн тонн.

Якщо Європа заборонила імпорт російського вугілля в серпні минулого року і прагне знизити споживання будь-якого кам'яного палива, Індія йде іншим шляхом. У Міжнародному енергетичному агентстві прогнозують, що країна наростить споживання з 81 млн. тонн на рік до 104 млн. тонн.

Як зазначили в «Комерсанті», зростання поставок коксівного вугілля з Росії забезпечило переважно Ельгінське родовище в Якутії. Цього року виробництво на промислі планується збільшити з 20 млн. тонн до 23 млн. тонн.

Борис Красноженов з Альфа-банку сказав, що ціни на вугілля, що коксується, залишаються на досить високому рівні — понад $320 за тонну на базисі FOB за преміальні австралійські марки коксівного вугілля.

"Позитивна динаміка цін на вугілля, що коксується, пов'язана зі зростанням виробництва сталі в Індії, поповненням запасів з боку китайських споживачів перед Новим роком за місячним календарем і обмеженою пропозицією з Австралії через кліматичні умови", – сказав аналітик.

Незалежний промисловий експерт Максим Худалов, у свою чергу, зазначає, що новина про зростання постачання металургійного вугілля позитивна, оскільки зростання збуту вугілля металургійного (коксівного та вугілля для PCI) — це складніший процес, ніж збільшення постачання вугілля енергетичного, яке вирішується ціновими преференціями.

«Більше того, захід ринку металургійного вугілля формує довгострокову прив'язку покупця до продукції постачальника. Це дозволяє в майбутньому при покращенні кон'юнктури ринку збільшувати маржинальність постачання на нові ринку металургійного вугілля», — каже Максим Худалов. Він додає, що просадка по енергетичному вугіллю швидше відображає динаміку ціни, оскільки багато напрямків стали нерентабельними через сильне зростання транспортної, а особливо морської та перевантажувальної складових.

Comments

Leave a Reply