Глава TotalEnergies: Зелена електроенергія ніколи не буде дешевою
Published:
by .Перехід на виробництво енергоносіїв без викидів призведе до вищих цін на електроенергію. Про це заявив голова французького енергогіганта TotalEnergies Патрік Пуянне.
"Ми вважаємо, що фундаментально цей енергетичний перехід означатиме вищу ціну на електроенергію", – сказав The Financial Times Патрік Пуянне.
Є теорія, яка говорить про те, що відновлювані джерела енергії є дешевшими, тому ціна буде нижчою, продовжив Патрік Пуянне: «Ми так не думаємо, тому що система, в якій у вас більше відновлюваних джерел енергії, менш ефективна…».
Раніше керівник TotalEnergies із сумнівом висловлювався і про прогнозовані темпи переходу на автомобілі без викидів.
«Ви просите людей витрачати більше грошей на автомобілі, які мають ті ж самі функції, що і з двигуном внутрішнього згоряння. Чому вони мають витрачати більше грошей? Скажіть мені», — каже Пуянне.
За словами голови французького енергогіганта, політики та активісти наївні, вважаючи, що можна буде скоротити видобуток нафти та газу до того, як їхнє місце займе достатню кількість відновлюваних джерел енергії.
«Темпи переходу не скрізь будуть однаковими, – сказав він. — Ми не можемо просити африканські країни не розробляти ресурси, тому що ми розробляли їхні ресурси для власного комфорту протягом 20 років».
Патрік Пуянне вважає, що працювати з Глобальним Півднем необхідно, бо без нього жодного вирішення проблеми клімату немає.
TotalEnergies продовжує зберігати стратегію, в якій на першому місці стоять видобуток нафти і газу, а вже потім проекти відновлюваної енергетики. З $16,8 млрд капітальних витрат у 2023 році приблизно дві третини компанія витратила на копалини палива і одну третину — на «низьковуглецевий» інтегрований енергетичний бізнес.
«Мені потрібно бути сильним у нафтогазовій галузі… Через це люди насамперед купують наші акції», — зауважив голова TotalEnergies.
У TotalEnergies вважають, що прибуток від зеленої енергетики компанія почне отримувати не раніше 2028 року, коли генеруватиме грошовий потік близько $4 млрд.
Comments